Webinar’a Katılın | Siber Tehditlere Karşı Güçlü Koruma

Sürekli Zafiyet Analizi Hizmeti

İşletmenizin sistem ve ağlarında herhangi bir zafiyet oluşmadan önce düzenli taramalarla güvenlik açıklarınızı değerlendirin ve zafiyetlerinizi kapatarak tehditlerin her zaman bir adım önünde olun.

Sürekli Zafiyet Analizi Hizmeti Nedir?

InfinitumIT Sürekli Zafiyet Analizi Hizmeti, bir işletmenin sistem ve ağlarını güvenlik açıklarına karşı sürekli olarak tarayan ve zafiyetlerini değerlendiren bir hizmettir.


InfinitumIT Sürekli Zafiyet Analizi Hizmeti, düzenli network taramaları ile işletmenizin sahip olduğu tüm makineler ve makinelerin üzerinde bulunan uygulamalar için zafiyet tespiti yapar. Zafiyet tespitleri neticesinde, işletmenizin güvenlik duruşunun geliştirmesine yardımcı olmak için ayrıntılı raporlar ve iyileştirme önerileri sağlanır.


Sürekli zafiyet analizi hizmetimizin amacı, zafiyetleri bilgisayar korsanları tarafından kullanılmadan önce tespit etmek ve düzeltmektir. Tüm bu tespit, analiz ve değerlendirmeler, işletmenizin siber tehditlerin bir adım önünde olmasına olanak tanıyarak sistem ve verilerinizi proaktif olarak korumaya yardımcı olur.

Sürekli Zafiyet Analizi Hizmeti Kapsamı

Güvenlik açıklarını gerçek zamanlı olarak tespit edin ve zafiyetleri kapatmak için hemen harekete geçin!

Zafiyet Analizi

InfinitumIT Sürekli Zafiyet Analizi Hizmeti; eksik güvenlik yamaları, yanlış yapılandırmalar veya zayıf parolalar gibi olası güvenlik açıklarını zamanında belirlemenizi sağlar ve zafiyetlere ilişkin ayrıntılı raporlar sunarak güvenlik açıklarını öncelik sırasına koymanıza olanak tanır.

Network Taramaları

InfinitumIT Sürekli Zafiyet Analizi Hizmeti, bir ağa bağlı cihazlardaki güvenlik açıklarını belirlemek için network taramaları gerçekleştirir. Hedef cihazda çalışan tüm açık bağlantı noktalarını, hizmetleri ve protokolleri belirler ve bunları bilinen güvenlik açıkları ile karşılaştırır.

Tarama ve Zafiyet Kapsamı

InfinitumIT Sürekli Zafiyet Analizi Hizmeti, tüm sistem ve ağlarınızın güvenlik açıklarına karşı kontrol edilmesini sağlamak amacıyla günlük, haftalık veya aylık olarak çalışan düzenli taramalar gerçekleştirir ve güncel zafiyetlerin tespitini sağlar.

Gerçek Zamanlı Uyarılar

InfinitumIT Sürekli Zafiyet Analizi Hizmeti, yeni zafiyet tespitleri keşfedildiğinde, bunları gerçek zamanlı olarak belirler ve öncelik sırasına koyar. Gerçek zamanlı uyarılar, işletmelerin potansiyel güvenlik risklerini proaktif olarak ele almasına ve genel güvenlik duruşunu iyileştirmesine olanak tanır.

Önceliklendirme

InfinitumIT Sürekli Zafiyet Analizi Hizmeti ile sağlanan zafiyet tespiti önceliklendirmesi, daha kritik olan ve hemen düzeltilmesi gereken zafiyetlere öncelik vermenize olanak tanır. Bu, işletmelerin en kritik zafiyetlerini hızlı bir şekilde belirleyip ele almasına ve saldırı riskini en aza indirmesine olanak tanır.

Gelişmiş Raporlama

InfinitumIT Sürekli Zafiyet Analizi Hizmeti ile her bir zafiyetin risk düzeyi ve potansiyel etkisi hakkında ayrıntılı bilgi sağlanır. Gelişmiş raporlama, zafiyetlerin en yaygın olduğu ve hangi sistem ve cihazların en fazla risk altında olduğu da dahil olmak üzere işletmenizin mevcut güvenlik duruşu için bilgi sağlar.

Siber güvenlik uzmanlarımızla 30 dakika ücretsiz bir strateji görüşmesi yapabilirsiniz.

INFINITUMIT Siber Güvenlik Uzmanlarına Danışmak İster Misiniz?

yada

Hemen Arayın: +0850 800 1483

Neden InfinitumIT Sürekli Zafiyet Analizi Hizmeti?

InfinitumIT Sürekli Zafiyet Analizi Hizmeti, bir işletmenin sistem ve ağlarını güvenlik açıklarına karşı sürekli olarak tarayan ve zafiyetlerini değerlendiren bir hizmettir.

Gelişmiş Tarama Araçları

Daha kapsamlı zafiyet tespitleri ve değerlendirmeleri yapılmasına olanak tanıyan gelişmiş tarama araçları ile bağlantı noktası taramaları, sızma testi ve güvenlik açığı taramaları gerçekleştirin.

Gelişmiş
Raporlama

İşletmenizin güvenlik duruşunu analiz etmek ve izlemek için ayrıntılı ve özelleştirilebilir raporlar sağlayın ve rapor üzerine gerçekleştirilen toplantılar sonucunda iyileştirme adımları oluşturun.

Otomasyon

Keşif ve değerlendirmeden raporlama ve iyileştirmeye kadar tüm güvenlik açığı yönetim sürecini otomatikleştirin. İşletmenizin zafiyetlerinin daha verimli bir şekilde tanımlamasına ve ele almasına olanak tanıyın.

Entegrasyon

Daha kapsamlı bir güvenlik duruşu sağlamak için ekosisteminizdeki olay yönetimi (SIEM) sistemlerini, güvenlik açığı yönetimi araçlarını ve olay müdahale platformlarını diğer güvenlik araçlarıyla entegre edin.

Kimler Bu Hizmeti Alabilir?

Orta ve büyük ölçekli işletmeler & Kobiler

E-ticaret siteleri ve yazılım geliştirme şirketleri

Siber güvenlik konusunda deneyimli çalışanları bulunmayan işletmeler

Finans sektörü gibi yasal uyumluluk gerekliliklerine tabii olan işletmeler

Neden Sürekli Zafiyet Tarama Hizmeti Almalısınız?

Siber Tehditlere Karşı Hazırlıklı Olun

Bir zafiyetin oluşmasını beklemek yerine işletmenizin sistem ve ağlarındaki güvenlik açıklarını proaktif olarak belirler ve ele alır. Bu, işletmenizin siber tehdit risklerini en aza indirmesine ve genel güvenlik duruşlarını geliştirmelerine yardımcı olur.

Bütünleşik Güvenlik Sağlayın

İşletmenizde oluşabilecek zafiyetlerin daha kapsamlı bir görünümünü sağlayarak olay yanıt süresini ve genel güvenlik verimliliğini iyileştirmek için kullanılabilecek otomatikleştirilmiş iş akışlarını etkinleştiren InfinitumIT, güvenlik açıklarını daha etkin bir şekilde yönetmenize olanak tanır.

Zafiyetleri Anında Tespit Edin ve Kapayın

Yeni zafiyetler tespit edildiğinde gerçek zamanlı uyarılar sağlayarak işletmenize karşı yapılan siber saldırı risklerini en aza indirmenize, hızlı bir şekilde harekete geçmenize ve anında yanıt vermenize olanak tanıyan InfinitumIT, temel network taramaları ile gözden kaçabilecek zafiyetleri belirler ve anında algılar.

Sürekli Zafiyet Analizi Araçlarımız

ThreatBlade

ThreatBlade, zafiyetleri gerçek zamanlı olarak belirleyip önceliklendirerek yeni güvenlik açıkları tespit edildiğinde uyarı verecek şekilde tasarlanmıştır.

ThreatMon

ThreatMon, siber saldırıların gerçek zamanlı olarak algılanmasını ve gizliliğinizin korunmasını sağlar, kötü niyetli faaliyetleri tespit eder.

836

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm sorularınız için +0850 800 1483 numaramızdan bizi arayabilirsiniz.

Zafiyet analizi hizmet süresi ne kadardır?

Zafiyet analizi hizmet süresi, işletmeye veya sektöre bağlı olarak değişebilir. Bazı işletmeler zafiyet analizi hizmetini aylık veya üç aylık bazda gerçekleştirirken, bazıları ise bunu yıllık bazda yapabilir. Ek olarak, bazı işletmeler her yeni yazılım veya donanım yüklendiğinde veya ağ altyapılarında değişiklik yapıldığında bir zafiyet analizi yapabilir.

Zafiyet analizi neden önemlidir?

Zafiyet analizi, işletmelerin potansiyel güvenlik risklerini bilgisayar korsanları tarafından kullanılmadan önce belirlemesine ve ele almasına yardımcı olduğu için önemlidir. İşletmeler, güvenlik açıklarını belirleyerek sistemlerini güvence altına alabilir ve hassas verilerini korumak için adımlar atabilir.

Zafiyet analizinde yer alan adımlar nelerdir?

Zafiyet analizinde yer alan adımlar aşağıdakileri içerir:

  • Analiz edilecek varlık ve sistemlerin belirlenmesi
  • Sistem ve yapılandırmaları hakkında bilgi toplama
  • Tarama ve test yoluyla zafiyetleri belirleme
  • Zafiyetleri potansiyel etkilerine göre önceliklendirme
  • Zafiyetleri gidermek için bir plan geliştirme

Zafiyet analizi için hangi araçlar kullanılır?

Zafiyet analizi için aşağıdakiler dahil çeşitli araçlar mevcuttur:

Güvenlik açığı tarayıcıları: Bu araçlar, bilinen güvenlik açıkları için sistemleri ve ağları otomatik olarak tarar.
Sızma testi araçları: Bu araçlar, saldırıları simüle etmek ve bilgisayar korsanları tarafından yararlanılabilecek güvenlik açıklarını belirlemek için kullanılır.
Uyumluluk araçları: Bu araçlar, sistem ve ağların düzenleyici gereksinimleri ve endüstri standartlarını karşılamasını sağlamak için kullanılır.

Danışma Formu