Webinar’a Katılın | Siber Tehditlere Karşı Güçlü Koruma

Siber Tehdit İstihbaratı
(CTI) Hizmeti

 Siber Tehdir İstihbaratı hizmetimizle, zekanın güvenlikle buluştuğu yerde bir adım önde olun. Uzmanlardan oluşan ekibimiz ile, size üst düzey tehdit istihbaratını sunmak için siber ortamları 7/24 araştırıyor, bilinçli kararlar vermenizi ve kuruluşunuzu en gelişmiş tehditlere karşı bile korunmasını sağlıyoruz.

Siber Tehdit İstihbaratı (CTI ) Hizmeti Nedir?

Siber Tehdit İstihbaratı (CTI) hizmeti, InfinitumIT tarafından sunulan kapsamlı siber güvenlik danışmanlığı stratejisinin önemli bir bileşenidir. CTI, bir kuruluşa yönelik mevcut ve potansiyel siber tehditler hakkında bilgi toplama, analiz etme ve yayma sürecidir. CTI’ın amacı, kuruluşların kendilerini siber tehditlere karşı proaktif olarak savunması ve maruz kaldıkları riskleri en aza indirmesi için ihtiyaç duydukları bilgilerin sağlanmasıdır.

 

InfinitumIT CTI hizmeti, mevcut ve ortaya çıkan siber tehditler hakkında bilgi toplamak için açık kaynak istihbaratı, teknik analiz ve insan istihbaratı alanlarında çalışmalar yapar. Bilgiler daha sonra analiz edilir ve kuruluşumuz tarafından güvenlik duruşlarını iyileştirmek ve tehditlere daha etkin bir şekilde yanıt vermek için kullanılabilecek eyleme geçirilebilir istihbarat halinde paketlenir.

Siber Tehdit İstihbaratı (CTI) Hizmeti Kapsamı

InfinitumIT CTI hizmeti, kuruluşlara siber suçlular tarafından kullanılan en son tehdit eğilimleri, taktikler ve teknikler hakkında bilgiler de dahil olmak üzere mevcut ve gelişmekte olan siber tehdit ortamına ilişkin kapsamlı bir görünüm sağlamayı amaçlar.

Ağ güvenliği

Ağ güvenliği, bir organizasyonun en kritik bileşenlerinden biridir. Purple Team Hizmeti, ağ güvenliği testleri yaparak, organizasyonunuzun ağını güçlendirmenize yardımcı olur.

Tehdit Tanımlama

CTI hizmeti, yeni ve devam eden saldırıların yanı sıra ortaya çıkan tehditler ve eğilimler hakkında bilgi toplayıp, anlamlandırarak kuruluşların potansiyel siber tehditleri belirlemesine ve önceliklendirmesine yardımcı olur. 

Zafiyetlerin Değerlendirmesi

CTI hizmeti, kuruluşlara bilinen güvenlik açıkları ve bu güvenlik açıklarından yararlanmanın potansiyel etkisi hakkında bilgi sağlar. Bu, kuruluşların iyileştirme çabalarına öncelik vermesine ve maruz kaldıkları riskleri azaltmasına yardımcı olur.

Tehdit Analizi

CTI hizmeti, tehdit aktörlerinin güdüleri ve taktikleri ile saldırıda kullanılan araçlar ve teknikler hakkında bilgiler dahil olmak üzere belirli siber tehditlerin derinlemesine analizini sağlamalıdır.

Sektöre Özgü Tehdit Bilgileri

CTI hizmeti, kuruluşlara, ortaya çıkan tehditler ve savunma için en iyi uygulamalar hakkında bilgiler dahil olmak üzere sektörlerine veya sektörlerine özgü bilgiler sağlamalıdır.

Olay Müdahale Desteği

CTI hizmeti, kuruluşlara bir siber saldırı durumunda, zararı en aza indirmek ve gelecekteki saldırı riskini en aza indirmek için etkili bir şekilde nasıl yanıt verileceği hakkında bilgiler de dahil olmak üzere destek ve rehberlik sağlamalıdır.

Siber güvenlik uzmanlarımızla 30 dakika ücretsiz bir strateji görüşmesi yapabilirsiniz.

INFINITUMIT Siber Güvenlik Uzmanlarına Danışmak İster Misiniz?

yada

Hemen Arayın: +0850 800 1483

Neden InfinitumIT Siber Tehdit İstihbaratı (CTI ) Hizmeti?

Siber Tehdit İstihbaratı (CTI) hizmetimiz, olaylara müdahalenin tüm yönlerini kapsayacak ve size işletmenizi siber saldırılardan korumak için eksiksiz bir çözüm sunar.

Gerçek Zamanlı İzleme

InfinitumIT CTI hizmeti ile ağınız sürekli olarak izlenir potansiyel tehlikeler anında tespit edilir ve hasar en aza indirilir. InfinitumIT CTI hizmeti, 7/24 koruma ve güven vaddeder.

Tehdit Farkındalığı

InfinitumIT CTI Hizmeti, kuruluşlara en son siber tehditler hakkında kapsamlı ve güncel bilgiler sağlayarak, teknoloji dünyasında güncel olmalarını, sistemlerini ve verilerini korumak için proaktif önlemler almalarını sağlar.

Erken Tespit

InfinitumIT CTI hizmeti, başarılı bir saldırının etkisini en aza indirerek kuruluşların potansiyel siber tehditleri erken tespit etmelerini ve hızlı bir şekilde yanıt vermelerini sağlar.

Maliyet Tasarrufu

InfinitumIT CTI Hizmeti, kuruluşların maliyetli güvenlik ihlallerinden kaçınmasına ve bir saldırının etkisini en aza indirmesine yardımcı olur. Kuruluşlara, siber tehdit ortamının net bir şekilde anlaşılmasını sağlayarak, kritik varlıklarını korumak için kaynaklarını nasıl tahsis edecekleri konusunda bilinçli kararlar önerir.

Kimler Bu Hizmeti Alabilir?

Orta ve büyük ölçekli işletmeler & Kobiler

E-ticaret siteleri ve yazılım geliştirme şirketleri

Siber güvenlik konusunda deneyimli çalışanları bulunmayan işletmeler

Finans sektörü gibi yasal uyumluluk gerekliliklerine
tabii olan işletmeler

Neden Siber Tehdit İstihbaratı (CTI ) Hizmeti Almalısınız?

Stratejik Karar Verme

InfinitumIT CTI Hizmeti sayesinde, kurumlar siber tehdit önceliklendirmesi, müdahale ve önleyici tedbirlerin alınması konularında stratejik kararlarını hızlıca verecektir. Uzman bir kadro ile 7/24 sağlanan izleme ve öneriler ile kurum olarak kendinizi hiç yalnız hissetmeyeceksiniz. 

Trendlerin Analizi

InfinitumIT CTI Hizmeti, siber tehdit alanında mevcut ve gelecekte kullanılabilecek trendleri analiz etmeyi ve kurumların bu trendlere uygun şekilde hazırlanmasına yardımcı olur. Böylece internet dünyasında her zaman güncel olacak ve gelecek tehditler için de fikir sahibi olacaksınız.

Tedbirlerin Geliştirilmesi

InfinitumIT CTI Hizmeti, kurumların mevcut güvenlik tedbirlerinin eksikliklerini ve geliştirme fırsatlarını ortaya koymasına yardımcı olur. Uzman kadrosu ile kurumunuza özel yapılandırılmış öneriler sağlanır. Böylece kendi güvenliğinizi en iyi haline getirebilirsiniz.

İş Sürekliliği

InfinitumIT CTI Hizmeti, kurumların siber tehditlere karşı hazırlıklı olmalarını ve siber saldırıların etkisini minimize etmelerini sağlar, iş sürekliliğinin korunmasına yardımcı olur. Siber saldırılardan ya da veri kaybından oluşabilecek kesinti riskini en aza indirir.

836

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm sorularınız için +0850 800 1483 numaramızdan bizi arayabilirsiniz.

InfinitumIT CTI Hizmeti, kuruluşların siber güvenlik konumlarını geliştirmelerine nasıl yardımcı olur?

InfinitumIT CTI Hizmeti, ortaya çıkan ve gelişen siber tehditler hakkında erken uyarı sağlayarak kuruluşların olası bir saldırıyı önlemek veya etkisini azaltmak için proaktif önlemler almasına olanak tanır.Kurumların en önemli siber tehditleri olasılıkları, etkileri ve potansiyel hedefleri gibi faktörlere göre önceliklendirmelerine yardımcı olarak kaynaklarını ve çabalarını daha etkili bir şekilde tahsis etmelerini sağlar.

InfinitumIT CTI raporunda ne tür bilgiler yer alır?

Siber Tehdit İstihbaratı (CTI) raporunda yer alan bilgi türü, kuruluşun özel gereksinimlerine ve CTI hizmetinin kapsamına bağlı olarak değişebilir. Bununla birlikte, bir CTI raporuna dahil edilebilecek bazı yaygın bilgi türleri şunlardır: Tehdit Göstergeleri, Tehdit Aktör Profilleri, Zafiyet Değerlendirmeleri, Saldırı Metodolojileri, Sektör Trendleri, Best Practices and Recommendations

CTI bilgileri nasıl toplanır ve analiz edilir?

InfinitumIT Siber Tehdit İstihbaratı (CTI) bilgileri, insan ve makine tabanlı yöntemlerin bir kombinasyonu yoluyla toplanır ve analiz edilir.

CTI hizmeti bir kuruluşun özel ihtiyaçları için özelleştirilebilir mi?

Evet, Siber Tehdit İstihbaratı (CTI) hizmeti bir kuruluşun özel ihtiyaçları için özelleştirilebilir. InfinitumIT CTI hizmeti genellikle farklı kuruluşların benzersiz gereksinimlerini karşılamak için uyarlanabilen bir dizi hizmet ve seçenek sunar.

Danışma Formu