INFINITUM IT KURUMSAL

İşletmelerin gelişmesine yardımcı olacak teknolojik çözümler

2017 yılında bilgi güvenliği konusunda danışmanlık, servis ve destek hizmetleri vermek amacıyla kurulan Infinitum IT, siber olaylara müdahale hizmetleri, güvenli kod geliştirme/analizi, sızma testleri, mavi/kırmızı ekip çalışmaları çerçevesinde çalışmalar yürütmektedir.

Infinitum IT yöneticileri ve çalışanları, bilgi güvenliği alanında uzun yıllara dayanan kurumsal ve danışmanlık deneyimini müşteri ve kalite odaklı hizmet anlayışıyla birleştirerek, Türkiye pazarına, etkin çözümleriyle, en güvenilir teknoloji sağlayıcısı olma yolunda emin adımlarla yürümektedir.

BİZ CİDDİ KİŞİLERİZ

Sorumluluk

BİZ TUTKULUYUZ

Yaratıcılık

BİZ KARARLIYIZ

Kalite

Siber Güvenlik Danışmanlığında doğru seçim!

InfinitumIT özellikle siber güvenlik, sızma testleri, Blockchain güvenliği, ISO/KVKK süreçleri gibi servis ve hizmetlerin sunulabilmesi için alanlarında uzmanlaşmış yetkin kişilerden oluşan bir ekiptir. Infinitum IT, sızma testlerinde sadece ofansif yaklaşım sunmayıp, defansif çözüm önerilerini katma değer olarak sizlere sunduğu gibi, diğer servis ve çözümlerinde de çoklu öneri ve çözümler sunmaktadır.

Siber güvenlik, donanım, yazılım ve veriler dahil olmak üzere internete bağlı sistemlerin siber saldırılara karşı korunmasıdır. Bilgi işlem bağlamında, güvenlik siber güvenlik ve fiziksel güvenliği içerir, çünkü her ikisi de işletmeler tarafından veri merkezlerine ve diğer bilgisayarlı sistemlere yetkisiz erişime karşı koruma sağlamak için kullanılır.

Siber güvenliğin amacı riski sınırlamak ve IT varlıklarını kötü niyetli niyetli saldırganlardan korumaktır. Verilerin gizliliğini, bütünlüğünü ve kullanılabilirliğini korumak için tasarlanmış olan bilgi güvenliği, bir siber güvenliğin alt kümesidir.

Pentesting veya ethical hacking olarak da adlandırılan penetrasyon (Sızma) testi, bir saldırganın yararlanabileceği güvenlik açıklarını bulmak için bir bilgisayar sistemini, ağı veya web uygulamasını test etme çalışmasıdır. Penetrasyon testi, yazılım uygulamaları ile otomatikleştirilebilir veya manuel olarak gerçekleştirilebilir. Her iki durumda da, süreç testten önce hedefle ilgili bilgi toplamayı, olası giriş noktalarını belirlemeyi, zafiyetleri bulmaya çalışmayı ve bulguları raporlayarak geri bildirmeyi içerir.

Sızma testinin temel amacı güvenlik zayıflıklarını tespit etmektir. Ayrıca sızma testi; bir kuruluşun güvenlik politikasını, uyumluluk gerekliliklerine bağlılığını, çalışanlarının güvenlik bilincini ve kuruluşun güvenlik olaylarını belirleme ve bunlara müdahale etme yeteneğini test etmek için de kullanılabilir.

Genellikle, sızma testi ile tespit edilen veya sömürülen güvenlik zayıflıkları hakkındaki bilgiler, stratejik kararlar almalarını ve iyileştirme çabalarını önceliklendirebilmelerini sağlamak amacıyla bir araya getirip gruplanarak ilgili kuruluşun IT ve ağ sistemi yöneticilerine sunulur.

Gelişim fikirlerinizi hazırlarken şirketinizin profilini ayrıntılı bir şekilde analiz ederek blockchain teknolojisinin stratejik kullanımı konusunda tavsiyeler veriyoruz. Blockchain teknolojisinin şirketinizdeki potansiyelini değerlendirerek ve optimizasyon olanaklarını tartışarak en yüksek verimi almanızı sağlıyoruz.

KVKK için uygunluk politikaları ve iş akışları tasarlarken; veri koruma ve bilgi güvenliği uygulamalarının pratik sonuçları ile deneyim sahibi olmaktan, operasyonel bir ortamı yönetmeye; bilgi yönetimi pratiklerini uygulamaktan, karmaşık düzenleyici koşullarda yönetim değişikliği uygulamaya kadar geniş bir uzmanlık alanı gerekmektedir.

Infinitum IT, politika geliştirme ve uygulama konusunda kilit paydaşlarla girdi ve şeffaflık sağlamak için yasal, IT, uyum ve iş kollarında iş birliği için güçlü bir sicile sahiptir.