Infinitum IT ve Siber Güvenlik Hizmetleri

Infinitum IT; 2017 yılında Bilgi Güvenliği ve Siber Güvenlik alanlarında danışmanlık, servis ve destek hizmetleri sunmak amacıyla kurulmuştur. “Trusted Advisor” mantığıyla, tamamen ürün bağımsız olarak yürütülen çalışmalarıyla; müşterilerinin ihtiyaçlarına ve problemlerine yönelik en doğru ve gerçekçi çözümleri sunmaya devam etmektedir.

Alanında uzman, sektörel tecrübesi 15 yılı aşkın ve motivasyonu yüksek personeliyle; genel geçer güvenlik anlayışının ötesine geçerek, yenilikçi bir bakış açısıyla firmanızın güvenliğine yeni bir boyut kazandırır, ihtiyaca yönelik en doğru çözümleri müşterilerine sunar.

Profesyonel Siber Güvenlik Hizmetleri

Kırmızı Takım (Red Team)/Mavi Takım (Blue Team) çalışmaları, Sızma (Penetrasyon) Testleri, Adli Bilişim (Forensic), Danışmanlık Hizmetleri, Siber Tehdit İstihbaratı gibi servis ve hizmetleriyle güvenlik alanında ihtiyaç duyulabilecek her türlü konuda gerekli altyapıyı ve çalışmayı müşterilerine sunmaktadır.

Infinitum IT, “Güvenlik bir ürün ya da hizmet değil, bir süreçtir.” düsturuyla çalışır. Çalışma esnasında olduğu kadar, çalışma sonrasında da müşterilerinin yanında yer alarak; iş süreçlerine doğrudan etki eden güvenlik altyapısında gerekli yapılandırmaların ve sıkılaştırmaların sağlanması hususunda da müşterilerine gerekli desteği sağlamaktadır.

BİZ CİDDİ KİŞİLERİZ

Sorumluluk

BİZ TUTKULUYUZ

Yaratıcılık

BİZ KARARLIYIZ

Kalite

Infinitum IT Bilgi Güvenliği Çözümleri

Proje bazlı çalışma hizmetinin yanı sıra, uzun süreli çalışma modeliyle güvenlik süreçlerinizin tamamını sizler için planlar ve yönetir. Infinitum IT, sunduğu 3S, 3W ve 3M çözümleri ile ihtiyacınıza en uygun güvenlik çözümünü sizlere sağlamaktadır. Infinitum IT çözümleri şunları içermektedir;

  • 3S Hizmet Çözümü: Saldır, Savun ve Savuştur kelimelerinden oluşan 3S hizmet çözümü, öncelikle sızma testleri (pentestler) ile var olan zafiyetleri tespit etmeyi hedefler. Ardından tespit edilen zafiyetler Mavi Takım (Blue Team) ekibimiz tarafından sunulan SIEM danışmanlığı ve zafiyet analizi hizmetleri ile giderilir. Müşterinin talebi doğrultusunda kuruma Güvenlik Operasyon Merkezi (SOC) kurulur. Tüm bunlara ek olarak sağlanan Siber Tehdit İstihbaratı ile saldırılar henüz gerçekeştirilmeden önlenir.
  • 3W Hizmet Çözümü: Dark Web, Deep Web ve Surface Web alanlarında Siber Tehdit İstihbaratı sağlamayı hedefleyen 3W hizmet çözümü, kurumların bir siber saldırı yaşamadan önce haberdar olabilmesini hedefler. Dünyanın önde gelen siber güvenlik şirketleri tarafından en önemli hizmetlerden bir tanesi olarak görülen siber istihbarat, özellikle kişisel verileri koruması gereken müşterilerimiz için mutlaka sunduğumuz hizmetlerimizdendir.
  • 3M Hizmet Çözümü: Adını Measure (Ölçüm), Make Better (İyileştirme) ve Monitor (İzleme) kelimelerinin baş harflerinden alan 3M hizmet çözümü, kurumunuz için en iyi siber güvenlik risk yönetimini sağlamayı hedefler. Sunulan sosyal mühendislik testleri ile olası bir phishing saldırısında yaşanabilecekler önceden tespit edilir ve böylece gerekli önlemler alınır.

Infinitum IT yöneticileri ve ekipleri; sektörde yıllar boyunca edindikleri kurumsal tecrübe ve teknik deneyimi, kaliteli ve çözüm odaklı hizmet anlayışlarıyla birleştirerek yepyeni bir bakış açısıyla siz değerli müşterilerine sunar. Böylelikle Türkiye’deki en güvenilir siber güvenlik hizmeti veren firma olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Siber Güvenlik Danışmanlığında Doğru Seçim!

InfinitumIT özellikle siber güvenlik, sızma testleri, Blockchain güvenliği, ISO/KVKK süreçleri gibi servis ve hizmetlerin sunulabilmesi için alanlarında uzmanlaşmış yetkin kişilerden oluşan bir ekiptir. Infinitum IT, sızma testlerinde sadece ofansif yaklaşım sunmayıp, defansif çözüm önerilerini katma değer olarak sizlere sunduğu gibi, diğer servis ve çözümlerinde de çoklu öneri ve çözümler sunmaktadır.

Siber güvenlik, donanım, yazılım ve veriler dahil olmak üzere internete bağlı sistemlerin siber saldırılara karşı korunmasıdır. Bilgi işlem bağlamında, güvenlik siber güvenlik ve fiziksel güvenliği içerir, çünkü her ikisi de işletmeler tarafından veri merkezlerine ve diğer bilgisayarlı sistemlere yetkisiz erişime karşı koruma sağlamak için kullanılır.

Siber güvenliğin amacı riski sınırlamak ve IT varlıklarını kötü niyetli niyetli saldırganlardan korumaktır. Verilerin gizliliğini, bütünlüğünü ve kullanılabilirliğini korumak için tasarlanmış olan bilgi güvenliği, bir siber güvenliğin alt kümesidir.

Detay Görüntüle
Bize Ulaşın

Pentesting veya ethical hacking olarak da adlandırılan penetrasyon (Sızma) testi, bir saldırganın yararlanabileceği güvenlik açıklarını bulmak için bir bilgisayar sistemini, ağı veya web uygulamasını test etme çalışmasıdır. Penetrasyon testi, yazılım uygulamaları ile otomatikleştirilebilir veya manuel olarak gerçekleştirilebilir. Her iki durumda da, süreç testten önce hedefle ilgili bilgi toplamayı, olası giriş noktalarını belirlemeyi, zafiyetleri bulmaya çalışmayı ve bulguları raporlayarak geri bildirmeyi içerir.

Sızma testinin temel amacı güvenlik zayıflıklarını tespit etmektir. Ayrıca sızma testi; bir kuruluşun güvenlik politikasını, uyumluluk gerekliliklerine bağlılığını, çalışanlarının güvenlik bilincini ve kuruluşun güvenlik olaylarını belirleme ve bunlara müdahale etme yeteneğini test etmek için de kullanılabilir.

Genellikle, sızma testi ile tespit edilen veya sömürülen güvenlik zayıflıkları hakkındaki bilgiler, stratejik kararlar almalarını ve iyileştirme çabalarını önceliklendirebilmelerini sağlamak amacıyla bir araya getirip gruplanarak ilgili kuruluşun IT ve ağ sistemi yöneticilerine sunulur.

Detay Görüntüle
Bize Ulaşın

Gelişim fikirlerinizi hazırlarken şirketinizin profilini ayrıntılı bir şekilde analiz ederek blockchain teknolojisinin stratejik kullanımı konusunda tavsiyeler veriyoruz. Blockchain teknolojisinin şirketinizdeki potansiyelini değerlendirerek ve optimizasyon olanaklarını tartışarak en yüksek verimi almanızı sağlıyoruz.

Detay Görüntüle
Bize Ulaşın

KVKK için uygunluk politikaları ve iş akışları tasarlarken; veri koruma ve bilgi güvenliği uygulamalarının pratik sonuçları ile deneyim sahibi olmaktan, operasyonel bir ortamı yönetmeye; bilgi yönetimi pratiklerini uygulamaktan, karmaşık düzenleyici koşullarda yönetim değişikliği uygulamaya kadar geniş bir uzmanlık alanı gerekmektedir.

Infinitum IT, politika geliştirme ve uygulama konusunda kilit paydaşlarla girdi ve şeffaflık sağlamak için yasal, IT, uyum ve iş kollarında iş birliği için güçlü bir sicile sahiptir.

Detay Görüntüle
Bize Ulaşın