Webinar’a Katılın | Siber Tehditlere Karşı Güçlü Koruma

Kripto/Blockchain Güvenliği

Son zamanların en önemli teknolojilerinden olan Blockchain/Kripto teknolojisi kullanım alanlarını hızla arttırmaya devam etmektedir.Birçok kurum, şirket ya da kişilerin gündeminde finansal sistemin içine devrim niteliğindeki girişiyle yer alan Blockchain Teknolojisi, bu anlamda dijital paraların kullanımının hayatımıza girmesinde en büyük etken olmuştur.Blockchain teknolojisi,şifrelenmiş takibi sağlayan dağınık bir veritabanıdır. Bitcoin ve tüm kripto paralarının üretilmesini,saklanmasını,transfer edilmesini sağlayan ve bunların bir merkezi otorite tarafından kontrol edilmemesine olanak sağlayan bir teknolojidir.

 

Blockchain teknolojisinde ilk jenerasyon dijital paralar, ikinci jenerasyon akıllı sözleşmeler olarak tanımlansa da gelecekte çok farklı alanları domine edeceği şimdiden tahmin edilmektedir. Hizmetimiz ile sistemleriniz için en uygun blok zinciri güvenlik kullanım durumları belirlenir, Blockchain sisteminiz proaktif olarak korunur ve sisteminize gelebilecek tehditlere karşı anında yanıt vermeye odaklı çözümler geliştirilir.

 
Kripto/Blockchain Güvenliği
 

Hizmetimiz ile sunduklarımız; Blockchain hesap cüzdanının doğrulanması, sistem erişimi ve tanımlanması, denetim ve raporlama, olay tepkisi, acil durum planlamasıdır. Kripto/Blockchain Güvenliği hizmeti ile sisteminizi, zayıf şifreleme ve mantık kusurlarını tespit eden güvenlik testleriyle güvenceye alır ve zayıf noktaları nasıl düzelteceğiniz, sisteminizin genel güvenliğini nasıl geliştireceğiniz konusunda fikir sahibi olursunuz.

 

Kripto/Blockchain Güvenliği Çözüm Sürecimiz

  • Güvenli Blok Zincir Sistemi Tasarımı
  • Blockchain Sistem Penetrasyon Testi
  • Blockchain Uygulaması Statik / Dinamik Test
  • Güvenli Akıllı Sözleşme Geliştirme
  • Akıllı Sözleşme Denetimi
  • Web Uygulaması Güvenliği

Bulut yatırımlarınızda doğru seçimleri yapın.Bulut Değerlendirme ve test hizmetlerimiz, ilk Değerlendirme ve mimariden devam eden değerlendirmelere, Test ve uyum denetimine kadar bulut yatırımınızın tüm aşamalarında uçtan uca danışmanlık sağlar.

Bulut güvenliği danışmanlarımız, bulut yönetişimini geliştirmek ve verilerinizi ve uygulamalarınızı buluta güvenli bir şekilde taşımak için gerekli uygun güvenlik önlemlerini uygulamak için ekibinizle birlikte çalışır.

Bulut Danışmanlık ve GRC Hizmetlerimiz bulut platformu agnostiktir ve kuruluşların halka açık ve karma bulutlara güvenli bir şekilde geçmek için insanların, süreçlerin ve teknolojinin nasıl kesiştiğini anlamalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Bulut yönetişimi, risk ve uyumluluk danışmanlık hizmetlerimiz, bulut veri güvenliğini riske atmadan güvenli bir şekilde buluta taşınmanıza yardımcı olmak için güvenlik işlemlerinizi tasarlamanıza ve ayarlamanıza yardımcı olur.

Buluta geçiş yaparken, kuruluşların etkilenebilecek çok çeşitli verileri göz önünde bulundurmaları gerekir – rutin yazışmalardan son derece hassas fikri mülkiyetlere kadar her şey. Veri sınıflandırması için öneriler içeren ve verilerinize ve gizlilik gereksinimlerinize göre en iyi bulut çözümlerini seçen stratejik bir bulut değerlendirmesi sunuyoruz.

 

Kripto/Blockchain Güvenliği Hakkında Merak Edilen Sorular

Blockchain’in Avantaları Nelerdir?

Merkezi kontrol ihtiyacını ve ek maliyetleri ortadan kaldırır. Blockchain üyeleri arasında güvenli bir ortam sağlar. İşlemler, bir varlık sahibi genel ve özel anahtar çifti kullanılarak dijital olarak imzalanır. Bir kez kaydedildiğinde, bir bloktaki veriler geriye dönük olarak değiştirilemez. Açık, dağıtılmış defterler, iki taraf arasındaki işlemleri verimli, doğrulanabilir ve kalıcı bir şekilde kaydeder. İşlemlerin yalnızca veri olması gerekmez, kod veya akıllı sözleşmeler de olabilir

Kripto/Blockchain Güvenlik Çözüm Süreciniz Nedir?

Kripto/Blockchain Güvenliği Çözüm Sürecimiz:Güvenli Blok Zincir Sistemi Tasarımı Blockchain Sistem Penetrasyon Testi Blockchain Uygulaması Statik / Dinamik Test Güvenli Akıllı Sözleşme Geliştirme Akıllı Sözleşme Denetimi Web Uygulaması Güvenliği

Yakın Zamanda Karşılaşılan BlockChain Güvenlik Problemleri Nelerdir?

%51 Saldırıları: %51 saldırı, en çok bilinen blokchain güvenlik sorunlarından biridir. %51’lik bir saldırıda, bir veya birkaç kötü niyetli varlık, bir blockchain’in hashrate’inin çoğunluğunu kontrol altına alır. Çoğunluk hashrate’i ile çift harcama yapmak ve diğer madencilerin blokları onaylamasını önlemek için işlemleri tersine çevirebilirler.2018’de ZenCash, Verge ve Ethereum Classic gibi birçok önemli kripto para, %51 saldırıya maruz kaldı. Genel olarak, saldırganlar bu blockchain güvenlik sorununu sömürerek geçen yıl 20 milyon dolardan fazla para elde ettiler.Borsa Saldırıları: En pahalı blok zincir güvenlik sorunlarından biri, blok zincir teknolojisinin kendisinde bir sorun değildir. Kripto para borsaları, büyük kripto kullanımları ve bazen zayıf güvenlik uygulamaları nedeniyle bilgisayar korsanları için karlı bir alan haline geldi. Pek çok değişim platformu, merkezi bir şekilde merkezileştirilmiş olduğundan, blockchain’in merkezileşmemiş yararlarını eski hale getirirler.Herhangi bir erken kripto alıcısı size 2014 Mt. Gox hack’inden bahsedebilir. Mt. Gox dönemin borsa lideriydi ve tüm bitcoin işlemlerinin neredeyse yüzde 70’ini gerçekleştiriyordu. Şubat 2014’te, borsa bir hackerın platformdan yaklaşık 850.000 BTC (~ 473 milyon $) çaldığını ortaya koydu. Etkilenen kullanıcılar ortada kaldı.Sosyal Mühendislik: Sizin ve çalışanlarınızın bilmesi gereken bir diğer blockchain güvenlik sorunu sosyal mühendisliktir. Sosyal mühendislik birçok formda gelir, ancak amaç her zaman aynıdır: özel anahtarlarınızı, giriş bilgilerinizi veya daha fazlasını doğrudan kripto para biriminizde elde etmek.Oltalama, sosyal mühendisliğin en yaygın biçimlerinden biridir. Oltalama girişiminde, kötü niyetli bir oyuncu size e-posta gönderir, mesaj gönderir ve hatta güvendiğiniz bir şirket markasını taklit eden bir web sitesi veya sosyal medya hesabı oluşturur. Genellikle, bir aciliyet duygusunu zorlamak için bir hediye veya kritik bir konu altında kimlik bilgilerinizi göndermenizi isteyeceklerdir. Bilgilerinizi teslim ederseniz, hesabınızı silmelerini engellemek için yapabileceğiniz çok az şey vardır.