Cloud Güvenliği

Gelişen teknolojilerden biri olan Cloud Computing (Bulut Teknolojisi),her geçen gün büyümeye devam eden verilerin barındırılması için büyük kolaylık sağlamaktadır. Şirketler ve kurumlar, uygulamalar, programlar ve veriler gibi depolama ihtiyacı duydukları tüm sanal varlıklarını, internete bağlı oldukları herhangi bir ortamda cihazları aracılığı ile sanal bir sunucuda yani bulutta depolamaktadırlar. Bulut Teknolojisi sayesinde bu bilgilere, verilere ve programlara kolayca ulaşım sağlamaktadırlar. Daha fazla depolama alanı, maliyet tasarrufu, iş gücü tasarrufu, hızlı veri transferi gibi olanaklar sağlayan bu teknolojinin avantajlarının yanı sıra sunucularda saklanan tüm bu önemli varlıkların kötü niyetli kişilerin eline geçmesi olasılığı da göz ardı edilmemelidir.

Kuruluşlar için kritik öneme sahip olan varlıkların bulutta taşınma süreleri boyunca cloud güvenliği hizmetimiz, varlıklarınızı güvende tutma yükünüzün hafifletilmesine yardımcı olacaktır. Hizmetimiz ile bulut stratejisi geliştirme, güvenli bulut programlarını planlama, oluşturma ve bunları çalıştırma konusunda destek sağlamaktayız. Aynı zamanda mevcut bulut programlarınızı değerlendirmek, tehditleri tanımlamak ve güvenlik boşluklarını ele almak için bulut güvenlik desteğimiz daima hizmetinizdedir. Kullanıcı kontrollerinin buluta yayılmasını planlamaya, uygulamaya ve yönetmeye yardımcı olan kimlik ve erişim yönetimi de hizmet içeriğimizdedir.

Bulut güvenliği danışmanlık hizmetlerimiz ayrıca, iş için kritik öneme sahip varlıkların bulutta güvenli bir şekilde korunmasına yardımcı olacak tehdit istihbaratını da içerir.

Danışmanlık hizmetimiz ile,

  • Bulut güvenliğinin birçok yönünü yöneten IT ekiplerinin yükünü en aza indirebilirsiniz,
  • Güvenliğin tüm yönlerini bilen bir güvenlik uzmanının desteğinden yararlanabilirsiniz,
  • Bulut girişimlerini güvenle tasarlayabilir, planlayabilir ve bunları uygulayabilirsini,.
  • Verileri güvenli bir şekilde buluta taşıyabilir ve kimlikleri daha etkili ve verimli bir şekilde yönetebilirsiniz,
  • Güvenlik uzmanlarının destekleriyle tehditler hakkında güçlü bir ön hazırlık edinebilir bununla birlikte buluttaki riskleri azaltabilirsiniz,
  • Bulut stratejisini geliştirmek ve bulut girişimlerini güvence altına almak için en iyi uygulamalardan yararlanabileceksiniz.