Webinar’a Katılın | Siber Tehditlere Karşı Güçlü Koruma

FormBook Zararlı
Analizi

Siber güvenlik profesyonelleri için hazırlanmış bir döküman olan bu e-book’ta, email ve internet tarayıcı uygulamalarında bulunan kimlik bilgilerini çalan Formbook ile ilgili bir analizin nasıl yapılacağından alınacak önlemlere ve çözüm önerilerine kadar bütün detayları bulabilirsiniz.

E-Kitap ile Neler Öğreneceksiniz?

Formbook’un Hedefi

Rastgele herhangi bir bireyi hedefleyebilen Formbook, genellikle spam e-posta’lar yoluyla dağıtılır veya enjekte edilen web sitelerine yüklenir.

Formbook’un İşlevi

Keylogger işlevi aracılığıyla, kullanıcının bilgisayarında yazdığı her şeyi görüntüler, e-posta ve tarayıcı kimlik bilgilerini çalar ve ekran görüntüleri alır.

Formbook Çalışma Mantığı

Çalışan bir işlem belleğine enjekte ederek çalışan Formbook, enjeksiyonun hedefleri, explorer.exe ve %WinDir%\System32 klasöründeki rastgele normal dosyalar olarak çalışır. 

Formbook’a Ulaşma

Gerçek bilgi sızdırma davranışlarından sorumlu olan FormBook’a ulaşmak için paketleme, gizleme ve bir indirici tarafından yürütme dahil olmak üzere önceki işlemler gerçekleştirilir.

Formbook Teknik Analiz

Wise.dll analizi, Collins.dll analizi, davranışsal analiz, Formbook zararlı analizi ve C2 sunucusu örneklerini içeren teknik bir analizin  nasıl yapıldığının detaylarını içerir. 

Formbook Dağıtım

E-posta kampanyaları, çeşitli virüs bulaştırma mekanizmaları ve PDF’ler, doc, RTF belgeleri, exe, zip, rar vb. farklı dosya ekleri kullanılarak dağıtılır.

FormBook Zararlı Analizi

Rapor Kayıt Formu